strumica denes logo

НОВО: Градоначалникот на Ново Село останува уште 30 дена во притвор

Автор:

Датум:

јули 19, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 19, 2018

Категории:

Хроника

Градоначалникот на Ново Село останува уште 30 дена во притвор

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против градоначалникот на општина Ново Село Боро Стојчев за криумчарење цигари. Освен за Стојчев обвинение е поднесено и за останатите четири лица кои минатата недела беа приведени во полициската акција кај селото Бадилен. Заедно со обвинението струмичкото обвинителство од судот за Стојчев и за уште три лица бара продолжување на мерката притвор. Во писменото известување од обвинителството стои дека предлогот за продолжување на притворот е поради исполнетите законски услови.