strumica denes logo

TEШКО ПОВРЕДЕН СТРУМИЧАНЕЦ ОТКАКО СО СВОЈОТ МОТОР ПАДНАЛ ВО ПОДНОЖЈЕТО НА ПЛАНИНАТА ОГРАЖДЕН!

Автор:

Датум:

февруари 15, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 15, 2019

Категории:

Хроника

На 14.02.2019 година во 13.00 часот во СВР Струмица е пријавено дека на подножјето на планината Огражден, на место викано „Крива топола“, атар на село Иловица, П.Т.(30) од село Иловица управувајќи моторцикл – крос „Сузуки“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал. Притоа, П.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.