strumica denes logo

НЕВРЕМЕ ПОВТОРНО ВО СТРУМИЦА: СИЛЕН ДОЖД, ГРАД И ГРМЕЖИ!

Автор:

Датум:

јуни 18, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 18, 2018

Категории:

Хроника

Невреме проследено со силен дожд, град и грмежи повторно ја зафати Струмица. Од УХМР информираат дека невремето ќе продолжи и во текот на денешниот ден.