strumica denes logo

НАПАДНАТА И ОГРАБЕНА СТРУМИЧАНКА ВО СТРУГА!

Автор:

Датум:

мај 7, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 7, 2018

Категории:

Хроника

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М. (66) од село Заграчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка кражба на дрзок начин“. На  02.05.2018 година во Струга на улицата “Маршал Тито“ во градската чаршија, пријавениот по упатени закани во врска со паричен долг,  физички ја нападнал Ѓ.П.Н.(40) од село Ново Село-Струмица, при што и го одзел паричникот и мобилниот  телефон.