strumica denes logo

МОТОР УДРИ ВО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО СТРУМИЦА-ЕДНО ЛИЦЕ ПОВРЕДЕНО!

Автор:

Датум:

јули 12, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 12, 2018

Категории:

Хроника

Сообраќајна несреќа се случи пред еден час на транзиниот пат спрема Струмица-Валандово откако мотор удри во амбулантно возило. Како што велат очевидците причината за сообраќајната несреќа била преголемата брзина на моторот. Едно лице е повредено и пренесено во струмичката болница. Полицијата врши увид на несреќата. Со повеќе информации во текот на денот.