МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА КОЕ ИМА САМО 21 ГОДИНА, ФАТЕНО СО ПИШТОЛ И РАМКА СО 13 КУРШУМИ!

октомври 11, 2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.М.(21) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материии“. На 01.01.2019 во 18.30 часот во Кавадарци на ул.„7-ми Април“, полициски службеници при преглед на пријавениот пронашле и одзеле пиштол марка „бровинг“ и рамка со 13 куршуми.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: