КАЈ ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ ПРИ ПРЕТРЕС НА „ЛЕНИНОВА“ ВО СТРУМИЦА, ПРОНАЈДЕН КОКАИН!

септември 9, 2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Џ.(33) и К.А.(25), двајцата од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 18.08.2018 на улица „Ленинова“ во Струмица полициски службеници извршиле преглед на второпријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин, а при преглед на Т.Т. од Струмица пронашле и одзеле кокаин, кој претходно го набавил од второпријавениот. По преземени мерки било утврдено дека истиот ден во Струмица второпријавениот го купил кокаинот од првопријавениот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: