strumica denes logo

Исчезнаа младо момче и постара жена – македонската полицијата во потрага!

Автор:

Датум:

мај 8, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 8, 2018

Категории:

Хроника

На 03.05.2018 година во 8 часот во Полициското одделение Осломеј било пријавено дека на 02.05.2018 година 26-годишниот Ф.И. од село Стрелци, од дома се оддалечил во непознат правец.

Вчера во 1 часот по полноќ било пријавено дека 78-годишната Д.Л. од Велес се оддалечила од домот во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на двете исчезнати лица.