ИНЦИДЕНТ ВО СКОПЈЕ, ЖИТЕЛИ НА БАНИЦА ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА БИЛЕ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТИ!

октомври 1, 2019

На 30.09.2019 во 22.00 часот во СВР Скопје, В.Р.(35) од с.Баница, струмичко, пријавил дека во 18.00 часот на паркинг на ул.„Перо Наков“, по претходна расправија, тој и негов 17 – годишен роднина биле физички нападнати од К.Р. и Џ.Р.. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: