strumica denes logo

ХОРОР ВО СТРУМИЦА: Младо момче силувало Струмичанка!

Автор:

Датум:

јуни 18, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 18, 2018

Категории:

Хроника

Секторот за внатрешни работи, Струмица поднесе кривична пријава против 25- годишниот Т.Т од село Сачево, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

На 22.09.2017 година околу 00.10 часот во Струмица, пријавениот со употреба на физичка сила извршил полови дејствија над Д.С.