Perdormire
Хроника

ГРК ПРОДАВАЛ МАРИХУАНА ВО СТРУМИЦА И ЗАРАБОТИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д.Х. од Република Грција, со привремен престој во Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 06.03.2019 година полициски службеници извршиле претрес во станот каде престојувал пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.