strumica denes logo

(ФОТО) УБИЕН ВОЛК ВО СТРУМИЧКО!

Автор:

Датум:

февруари 11, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 11, 2020

Категории:

Хроника

Вчера, околу 13:00 часот во село Самоилово, волк се обидел да убие куче, а неговиот сопственик во обид да го спаси својот миленик, со секира го убил волкот.

Јане Атанасов вели дека ова не е прв пат истиот волк да напаѓа во селото.