strumica denes logo

(ФОТО) СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-ДАБИЛЕ, ИМА И ПОВРЕДЕНИ!

Автор:

Датум:

април 1, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 1, 2018

Категории:

Хроника

Околу 22:00 часот синоќа на патот Струмица-Дабиле или поточно кај бензинската станица  на „Лукоил“ се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и мотор. Како што не информираа очевидците има и повредени бидејќи пристигнала и брзата помош а веднаш потоа пред болницата се собрало и народ. Повеќе детални информации очекуваме во текот утрешниот ден.