strumica denes logo

(ФОТО НА ДЕНОТ) НИТУ ГРУЕВСКИ, НИТУ ЗАЕВ НЕ Е ВИНОВНИ ЗА ОВАА ФОТОГРАФИЈА!

Автор:

Датум:

јуни 20, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 20, 2019

Категории:

Хроника

 

„Како разгалени деца, за се’ што не чини во Република Македонија сме научени да ги обвинуваме и да бараме одговорност од “имињата на ѕидот”. Не можам да тврдам 100%, но прилично сум сигурен дека ниеден од двајцата сношти го нема расфрлано ѓубрето по асфалтот.

Одговорност од кој да тераме тај пат? “ – напиша на својот фејсбук профил граѓанин на општина Струмица