Home

Perdormire
Хроника

(Фото) Брканица низ Струмица: Крадел дрва за огрев па бегал од полицијата!

Home

Како што не информираа наши читатели кои воедно ни испратија и фотографии, синоќа околу 21:00 часот, на „стариот кружен тек“ во Струмица полицијата одземала еден автомобил кој бил полн со дрва за огрев. Читателите ни нагласија дека сопственикот најпрвин бегал од полицијата а потоа бил фатен.