Perdormire
Хроника

ФИЗИЧКИ НАПАДНАТА ДОКТОРКА ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА!

На 23.11.2019 околу 19.15 часот во СВР Струмица Е.К.С(57) од Струмица, доктор во Општата болница во Струмица пријавила дека три лица ја омаловажувале, а едно од нив и физички ја нападнало.За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.