strumica denes logo

ФИЗИЧКИ НАПАД ПРИЈАВЕН ВО ГРАДАШОРЦИ!

Автор:

Датум:

декември 24, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

декември 24, 2019

Категории:

Хроника

На 22.12.2019 во 22.15 часот во Полициската станица Струмица, Ј.Д.(54) од село Градашорци, струмичко, пријавил дека во 20.00 часот во село Градашорци бил физички бил нападнат од З.Д.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.