strumica denes logo

ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА НА ДВЕ ГРУПИ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Категории:

Хроника

На 23.02.2019 во 22.45 часот во Полициска станица Струмица, М.Ш.(49) од Струмица пријавил дека истиот ден околу 22.30 часот на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.Р., Т.Р., Б.Р., С.Р. и Е.А., сите од Струмица, од една страна и М.Ш., Т.Ш. и У.С., исто така од Струмица, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.