strumica denes logo

ФИЛМСКА КРАЖБА ВО СТРУМИЦA: ВЛЕГЛЕ ВО СТРУМИЧКА ФИРМА И СО ЗАКАНА ОДЗЕЛЕ ПАРИ!

Автор:

Датум:

август 8, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

август 8, 2019

Категории:

Хроника

На 08.08.2019 во 04,00 часот, во СВР-Струмица пријавено е разбојништво во фирма на ул. “Браќа Миладинови“ во Струмица, извршено од две лица кои влегле во објектот и со закана одзеле пари. Се работи на расчистување на случајот.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ!