ДВЕ СТРУМИЧАНКИ СЕ ТЕПАЛЕ СО ОХРИЃАНКА НА УЛИЦА ВО ОХРИД!

септември 25, 2020

На 24.09.2020 година околу 17 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија и физичка пресметка помеѓу А.Д.(34) од Охрид, од една, и Љ.С.(59) и Р.С.(37), двете од Струмица, од друга страна. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: