strumica denes logo

ДВЕ СТРУМИЧАНКИ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА ВЧЕРА БИЛЕ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТИ!

Автор:

Датум:

февруари 20, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 20, 2019

Категории:

Хроника

На 19.02.2019 година во 16:45 часот во Полициска станица Струмица од страна на лицето Ц.К (62) од с.Сушево е пријавено дека истиот ден околу 10:30 часот во нејзиното дворно место во с.Сушево била физички нападната од Б.К од истото село. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

На На 19.02.2019 година во 15:00 часот во Полициска станица Струмица И.А (57) од Струмица пријавил дека истиот ден околу 14:00 часот во дворно место на ул. „Охридска“ бил физички нападната од Б.Ј од Струмица. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.