ДВЕ СИЛУВАЊА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ: 17 ГОДИШЕН МАЛОЛЕТНИК СИЛУВАЛ 14 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД СТРУМИЦА!

јули 24, 2018

Во Полициската станица–Струмица пред два дена од страна на 14 годишно девојче пријавено е кривично дело „силување“ извршено од 17 годишен малолетник.

По пријавениот настан од страна на СВР-Струмица во координација со ОЈО-Струмица се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: