Home

Perdormire
Хроника

ДЕТАЛИ за сообраќајната несреќа во која загина струмичанец!

Home

На 06.09.2018 година околу 18.30 на регионалниот пат с.Ново Село-с.Мокрино, струмичко, патничко возило „Тојота Корола“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Д.(69) од с.Мокрино, излетало од коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил пренесен во болницата во Струмица каде починал. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.