ЦРН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Бројката на загинати се искачи на 13 лица!

февруари 13, 2019

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека 13 лица загинаа во страшната автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово, кај Ласкарци.

Седум починаа на лице место, а останатите во скопските болници.

Министерот кажа дека идентитетот сеуште се утврдува на жртвите.

Како што кажа тој има многу повредени, кои се распоредени низ болниците.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: