Home

Perdormire
Хроника

Бугарин нападнат од вработен во агенција за обезбедување во Струмица

Home

Информациите се преземени од официјалната страница на МВР

На 21.10.2018 година во 13,20 часот М.Г.(60) од Петрич-Р.Бугарија пријавил дека истиот ден околу 11,00 часот на улицата “Балканска“ во Струмица бил физички нападнат од лицето А.Б. Според негово кажување лицето било вработено во Агенција за обезбедување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.