Home

Perdormire
Хроника

(ФОТО) МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ОТКАКО БИЛ ПРЕТЕПАН ПРЕД НОЌЕН КЛУБ НЕОДАМНА!

Home

 

Неодамна пред ноќен клуб во Струмица се случила крвава тепачка помеѓу Д.Т и М.А и двајцата од Струмица. Како што не информира близок роднина на повредениот, тој се наоѓа во критична состојба и се бори за својот живот.

„Скршен череп со тешко крварење на мозокот, скршен череп на двете крстосници на очите, скршен череп на 10cm на предниот дел од челото до вилица, му фалат и неколку заби“ – вели вујкото на повредениот.

Инаку, како што добивме информации двајцата биле во многу добри односи, но поради шега на фејсбук дошло до конфликт. М.А му пишал на фејсбук на повредениот каде се наоѓа? Повредениот му дал точна локација а М.А му одговорил дека веднаш доаѓа и дека ќе го испрати со амбулантно возило во болница. Засега немаме официјални информации од полиција.