strumica denes logo

Пронајдено исчезнатото 16-годишно девојче од Струмица!

Автор:

Датум:

мај 16, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 16, 2018

Категории:

Хроника

На 13.05.2018 година во полициската станица во Струмица 20-годишната Н.А. пријавила дека нејзината 16-годишна сестра околу 21 часот од дома се одалечила во непознат правец.

Како што соопштуваат од МВ, на 14.05.2018 година истото било пронајдено и вратено кај семејството.