Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ПРЕТЕПАН ДО СМРТ СЕ БОРИ ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ!

Home

Како што не информираа очевидците, околку 3:30 часот по полноќ во сабота (20.10.2018) во близина на Општата болница во Струмица крвнички е претепан струмичанец. Во моментот тој се наоѓа во болницата во Штип и е во критична состојба. Повредениот се здобил со поголем потрес на мозокот и скршеници на ребрата. Засега нема никакви официјални информации соопштено од полицијата.