strumica denes logo

(ФОТО) ЛИЦЕ СО ХЕНДИКЕП УДРЕНО ОД ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ НА КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ ПАЗАРОТ „ЧЕШЕЛ“

Автор:

Датум:

април 18, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 18, 2018

Категории:

Хроника


Како што не информираа очевидците, пред половина час на кружниот тек кај пазарот „чешел“ лице со хендикеп во количка било удрено од возило во движење. Полицијата веднаш пристигна на местото на несреќата и изврши увид на несреќата. Според првичните информации нема потешко повредени.