МЛАДИТЕ ПОРАЧАА: АКО ТРЕБА СО ЖИВ ЅИД ЌЕ ГИ БРАНИМЕ ИЛОВИЦА И ШТУКА!

март 24, 2019

Младите од Иловица и Штука денеска протестираа во Босилово под мотото „Стоп за рудникот на смртта“. Тие порачаа дека не сакаат рудници туку здрава котлина и здрав живот, и упатија апел властите конечно да почнат да се залагаат за активностите што ќе бидат во корист на жителите. На протестот присуствуваше и градоначалникот на општина Босилово Зоран Зимбаков. Говор освен младите одржа и Дедо Иљо како што го нарекуваат жителите на Иловица.

ФОТО:MAKFAX.MK

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: