strumica denes logo
Вардар

февруари 11, 2019

ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Академија Пандев му даде шест гола на Вардар на последниот тест!

Најтрофејниот македонски клуб, ФК Вардар доживеа вистински дебакл на последниот

Види повеќе

ноември 12, 2018

Струмичани убедливи против Вардар!

Изминатиов викенд се одржа второто коло од одбојкарски шампионат на

Види повеќе

септември 2, 2018

Гордоста на Струмица му „откина“ бод на најтрофејниот

Екипата на Беласица одигра машки натпревар против Вардар и пред

Види повеќе

септември 1, 2018

Беласица со нов изглед ќе го пречека разиграниот Вардар

По пауза од 12 години македонскиот прволигашки фудбал повторно ќе

Види повеќе

август 31, 2018

ВАРДАР ПО МНОГУ ГОДИНИ НА ДУЕЛ ВО СТРУМИЦА: ДА ГО НАПОЛНИМЕ „МЛАДОСТ” ЗА ПРВА ПОБЕДА НА ФК БЕЛАСИЦА ВО ПМФЛ!

После долги години, ВАРДАР на дуел против струмичката гордост БЕЛАСИЦА!

Види повеќе

мај 7, 2018

Струмица го надигра Вардар и првпат поведе во финалната серија

По две гостински победи, конечно еден домаќин победи во финалето

Види повеќе

мај 3, 2018

Вардар ја изненади Струмица на почетокот на финалната серија во плеј-офот

Одбојкарите на Вардар приредија големо изненадување и го совладаа шампионот

Види повеќе

април 29, 2018

ИСТОРИЈААА: ВАРДАР ПОВТОРНО ЌЕ ИГРА ПОЛУФИНАЛЕ, РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО!

Келн повеќе не е сон, Келн е реалност. Македонскиот и

Види повеќе

април 19, 2018

ПОБЕДА ЌЕ ГО НАГОСТИ ВАРДАР ВО СТРУМИЦА

Прилепчани заминуваат ден претходно, ќе одработат карантин, па в недела

Види повеќе