Home

Perdormire

Tag - свечена седница

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НА ДЕНЕШНАТА СВЕЧЕНА СЕДНИЦА БЕА ДОДЕЛЕНИ ГОДИШНАТА НАГРАДА И НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НА ОПШТИНА СТРУМИЦА – ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈ БЕА НАГРАДЕНИТЕ!

Општина Струмица денеска го празнуваше Денот на заштитниците „Св.15 тивериополски свештеномаченици“. Празнувањето започна со Света божествена литургија во...