Home

Perdormire

Tag - станица

Култура

Струмица ја има првата Пречистителна станица изградена по европски стандарди и со европски средства!

  Општина Струмица ја има првата Пречистителна станица за третман на отпадни води во Република Македонија изградена по европски стандарди и со европски...

Ново во Градот

ЕКСКЛУЗИВНО: Босанец уценувал струмичанка -„уплати ми 2000 евра на сметка или ќе ги објавам фотографиите“

Полициската станица од општа надлежност Струмица поднесе кривична пријава против 27- годишниот М.В, државјанин на Босна и Херцеговина, поради постоење основи...