strumica denes logo
спорт

април 17, 2019

„M&M Coffee To Go“ со интересни промоции вечерва во периодот кога се игра МАНЧЕСТЕР СИТИ-ТОТЕНХЕН!

Заедно да го проследиме реванш наптреварот помеѓу Тотенхем и Манчестер

Види повеќе

март 23, 2019

СПОРТ1: Фудбалерот Никола Секулов се откажа и нема да игра за Македонија!

Еден од најголемите македонски таленти, Никола Секулов, фудбалерот на младинскиот

Види повеќе

јануари 26, 2019

ВО СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР, ЗОРАН СПАСОВ ГО ДОБИ ТРЕТОТО МЕСТО!

Вечерва во „Студио Ин“ се одржа традиционалната спортска манифестација „Избор

Види повеќе

декември 17, 2018

СО ПОБЕДАТА НАД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИЈА „БЕЛАСИЦА КУП 2018″

Младите фудбалери НА ФК Беласица го освоија „БЕЛАСИЦА КУП 2018“

Види повеќе

декември 17, 2018

Италија „грми“, Пандев не доби чист пенал во 93. минута!

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев влезе од клупата на мечот меѓу

Види повеќе

декември 12, 2018

Струмичани го срушија лидерот и продолжуваат со битка за плеј-оф

Екипата на Астраион успеа да го оствари резултатот кој се

Види повеќе

ноември 5, 2018

ГОЛЕМИОТ ВАРДАР ПОТКЛЕКНА ПРЕД СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА!

Вчерашниот натпревар во рамки од 13. коло од ПМФЛ одигран

Види повеќе

ноември 2, 2018

КОНЕЧНО: Струмичанецот Дејан Илиев доби покана од македонската фудбалска репрезентација!

Како што пишува порталот СПОРТМЕДИА, испратена е покана до голманот

Види повеќе

октомври 23, 2018

Струмичанецот Илиев се разбрани – за 360 минути има примено само еден гол

Младиот македонски голман повторно остана несовладан на меч од развојната

Види повеќе