strumica denes logo
Секулов

ноември 20, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: Струмичкиот суперталент Секулов од Јувентус доби повик да игра за Италија!

Никола Секулов, 16-годишниот македонски фудбалски талент кој настапува за Јувентус,

Види повеќе

октомври 18, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ – ТРЕНИРАШЕ СО ГОЛЕМИОТ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО!

Големиот фудбалски талент, струмичката гордост Никола Секулов денеска влезе во

Види повеќе

октомври 18, 2018

Струмичанецот Секулов не сакал да игра за Македонија, „бевме условени од неговиот родител“ – изјави селекторот!

Извор:ГОЛ.МК Како што објави порталот ГОЛ.МК, фудбалската селекција на Македонија до 17

Види повеќе

септември 18, 2018

(ВИДЕО) Струмичанецот Секулов игра маестрално и погодува мајсторски за Јувентус У-17

Никола Секулов е член на младинската академија на Јувентус и

Види повеќе