Home

Perdormire

Tag - Ристо Шишков

Струмица

Јаневски:Со ФКТ „Ристо Шишков“ Струмица е еден од највлијателните културни центри во Македонија

Со претставата „Клетници“ од Виктор Иго во режија на Мартин Кочовски, а во изведба на актерите на театарот „Војдан Чернодрински“ од Прилеп, синоќа, започна 26...