Home

Perdormire

Tag - ракомет

Спорт

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ СТОЛЕ СТОИЛОВ ЈА НАПУШТИ МАНИФЕСТАЦИЈАТА СПОРТИСТИ НА ГОДИНАТА ПОРАДИ ДВОЈАЗИЧНОСТА!

На свечениот собир по повод доделување на наградите за „Спортист на годината“ во организација на Агенцијата за Млади и Спорт, капитенот на ракометниот клуб...

Спорт

Прва машка лига, Група 2: „Астрионци“ во Струмица вечерва го пречекуваат тимот на „Младост 09“ од Богданци

Во 5. коло од Групата 2 во Првата машка лига најинтересната средба би требало да биде одиграна денеска бидејќи во Струмица ќе гостува тимот на Младост 09 од...