Home

Perdormire

Tag - Наковски Волеј

Спорт

НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД КУПОТ ЌЕ ИГРААТ СО ПЕЛИСТЕР, ШАНСИТЕ ЗА ИСТОРИСКО ФИНАЛЕ НАЈГОЛЕМИ ДОСЕГА!

Наковски Волеј го дочека противникот со кој ќе го играат полуфиналето од Купот на Македонија. Среќата беше на нивна страна бидејќи им се падна најлесниот...

Спорт

НАКОВСКИ ВОЛЕЈ УТРЕ НА ГОСТИНСКИ ТЕРЕН СО ПОБЕДА НАД ЈАНТА ВОЛЕЈ ЌЕ СЕ ЗАДРЖИ НА ГОРНИОТ ДЕЛ ОД ТАБЕЛАТА!

Со почеток од 19:00 часот утре екипата на „Наковски Волеј“ на гостински терен во Скопје ќе одигра уште еден важен и тежок натпревар против екипата на „Јанта...

Спорт

НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ГО ОСВОИЈА ВТОРОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈАТА НАЈДОБРА ЕКИПА ВО МЛАДИНСКА КОНКУРЕНЦИЈА

НАКОВСКИ ВОЛЕЈ и оваа година меѓу најуспешните во Струмица. Синоќа на традиционалната спортска манифестација која се одржува секоја година,го добија второто...

Спорт

АЛЕКСАНДАР МИТЕВ ОД НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ГО ОСВОИ ВТОРОТО МЕСТО ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО МЛАДИ КАТЕГОРИИ!

Под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на општина Струмица, во техничка организација на Општински сојуз на училишен спорт на Струмица...