Home

Perdormire

Tag - манифестација

Спорт

БИЛЈАНА ПАНЕСКА ОД ЖФК ТИВЕРИЈА ГО ОСВОИ ВТОРОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈАТА ЗА НАЈДОБАР СПОРТИСТ ВО МЛАДИНСКА КОНКУРЕНЦИЈА!

На традиционалната спортска манифестација која се одржува секоја година, талентираната струмичанка Билјана Панеска од ЖФК Тиверија го освои второто место во...

Спорт

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ СТОЛЕ СТОИЛОВ ЈА НАПУШТИ МАНИФЕСТАЦИЈАТА СПОРТИСТИ НА ГОДИНАТА ПОРАДИ ДВОЈАЗИЧНОСТА!

На свечениот собир по повод доделување на наградите за „Спортист на годината“ во организација на Агенцијата за Млади и Спорт, капитенот на ракометниот клуб...

Култура

Објавени конкурсите за поезија и плакат во рамки на 8-то издание на „100 Илјади поети за промена“

Манифестацијата „100 илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ги распиша двата официјални конкурси за поезија и изработка на...

Најнови