Home

Perdormire

Tag - лихварство

Култура

За секој нареден ден доцнење плус дополнителни 2.000 денари: Лихвар од Струмица доби кривична пријава!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против З.А.(53) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Во март 2017 година...

Најнови