Home

Perdormire

Tag - фудбалска легенда

Култура

Ваква фудбалска легенда не се заборава: Холандски Утрехт и Партизан се простија од Истатов!

Македонскиот фудбал и спорт денеска загуби едно големо име, легендарниот Благој Истатов кој почина во 71 година од својот живот. Истатов е еден од ретките наши...

Спорт

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ИГОР ЃУЗЕЛОВ!

Игор Ѓузелов е еден од многуте фудбалски интернационалци кои потекнуваат од ФК БЕЛАСИЦА. Својата фудбалска кариера ја започнува во ФК БЕЛАСИЦА, а на 19 годишна...