strumica denes logo
фудбалер

октомври 18, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ – ТРЕНИРАШЕ СО ГОЛЕМИОТ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО!

Големиот фудбалски талент, струмичката гордост Никола Секулов денеска влезе во

Види повеќе

септември 22, 2018

НЕКОГАШНИОТ ФУДБАЛЕР НА БЕЛАСИЦА – ИЛИЈА НИКОЛОВ МОТОРЕТКАТА, НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ!

Илија Николов – Моторетката вчера со најблиските го прослави својот

Види повеќе

април 2, 2018

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ИГОР ЃУЗЕЛОВ!

Игор Ѓузелов е еден од многуте фудбалски интернационалци кои потекнуваат

Види повеќе