strumica denes logo
финале

април 18, 2019

(ВИДЕО) ДОЈДЕ И ТОЈ ДЕН: ДЕВОЈКИТЕ НА „НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ВО ИСТОРИСКОТО И ПОСАКУВАНО ФИНАЛЕ!

„НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ се во големото, историско и посакувано финале на

Види повеќе

април 13, 2018

Тиверија со едната нога во финале на женскиот фудбалски Куп!

Екипите на Тиверија Струмица и Драгон од Скопје одиграа натпревари според планот и поради

Види повеќе

април 11, 2018

(ВИДЕО) Струмичанецот Дени Илиев одбрани пенал и го одведе Арсенал во финале!

Македонскиот фудбалски репрезентативец, голманот Дејан Илиев, го одведе својот тим

Види повеќе

април 6, 2018

Тиверија со отворен пат до женското Куп-финале!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги извлече паровите за полуфиналето

Види повеќе