strumica denes logo
евровизија

март 10, 2020

АНКЕТА: Ви се допаѓа ли евровизиската песна на струмичанецот Васил Гарванлиев?

Претставникот на Македонија на овогодинешното издание на Евровизија 2020 пораснал

Види повеќе

мај 8, 2018

„Ај кју“ вечерва ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер

Види повеќе