strumica denes logo
Џенова

јули 19, 2019

Андреацоли го гледа Пандев како идеален прејмејкер во Џенова

Македонскиот фудбалски капитен Горан Пандев вели дека повеќе нема да

Види повеќе

март 22, 2019

И Џенова со честитка до Пандев: Ти си феноменален, ти си гордоста на Македонија!

Горан Пандев синоќа испиша историја во македонскиот фудбал и по

Види повеќе