strumica denes logo
бензин

ноември 12, 2018

БЕНЗИНИТЕ И ДИЗЕЛОТ ОД ПОЛНОЌ ПОВТОРНО ПОЕВТИНУВААТ, ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА КОЛКУ!

Цената на бензините од полноќ ќе се намали за 4,5

Види повеќе

октомври 30, 2018

Конeчно: Бензинот поефтинува за 2,5 денари, дизелот за 1 денар

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 2,5 денари по

Види повеќе

мај 29, 2018

Бензините и дизелот од полноќ повторно поскапеа за два денара

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ

Види повеќе

мај 14, 2018

ПОЛНЕТЕ РЕЗЕРВАРИ, ОД ПОЛНОЌ УШТЕ ПОСКАП БЕНЗИН И ДИЗЕЛ ВО МАКЕДОНИЈА, ОВА СЕ НОВИТЕ ЦЕНИ

РКЕ ја донесе новата одлука. Рафинериските цени на нафтените деривати

Види повеќе

март 5, 2018

ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ, ПОСКАПУВА И ДИЗЕЛОТ И БЕНЗИНОТ

Дизелот поскапува за 1 денар, 98 октанскиот супер за половина,

Види повеќе