strumica denes logo
бенд

јануари 25, 2019

СТРУМИЦА НА ВРВОТ: ДАКТИЛИ Е ИМЕТО НА СТРУМИЧКИОТ БЕНД КОЈ СОНУВА ЗА СВЕТСКА СЛАВА!

Струмица е мало гратче во кое бендовите кои прават авторска

Види повеќе

октомври 30, 2018

ЛИБЕРО БЕНД ЗА ПРВ ПАТ ГОСТУВА ВО GOSSIP CAFE!

Овој Петок, за прв пат во Gossip Cafe гостува најбараниот

Види повеќе

април 29, 2018

Хорот и бендот на СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“-СТРУМИЦА се пласираа на државните музички смотри

Хорот и бендот од училиптето СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“-СТРУМИЦА во четвртокот

Види повеќе

март 9, 2018

(ВИДЕО) „ЕПИЗОДА“– Струмичкиот хип-хоп бенд „КОНФЛИКТ“ со нова песна!

Младиот хип-хоп струмички бенд КОНФЛИКТ вчера на својот официјален јутјуб

Види повеќе