strumica denes logo
Беласица

јули 29, 2020

ЈАНЕ КИРОВ: БИТКАТА НА БЕЛАСИЦА Е ИЗГУБЕНА – ВОЈНАТА ЗА ВИСТИНАТА ПРОДОЛЖУВА!

Јане Киров, студент по историја и уредник во портал Струмица

Види повеќе

јули 14, 2019

ЛЕГЕНДИ И ПРЕДАНИЈА: Што ли крие Беласица – ураниум, злато или гробот на Александар Македонски?

Скротена на југоистокот од државата, во близина на Струмица, една

Види повеќе

мај 9, 2019

(ВИДЕО) Струмички „чуда“: Како Беласица за пет минути загубен меч го претвори во победа!

Струмичка Беласица преку ноќ од тим за Втора лига заигра

Види повеќе

април 4, 2019

ВО НЕДЕЛА Е ПРАЗНИК НА ГРАДОТ: БЕЛАСИЦА ГО ИГРА НАЈВАЖНИОТ НАТПРЕВАР ДОСЕГА!

  ▶️ ВО НЕДЕЛА, СИТЕ НА “МЛАДОСТ” ◀️ 🎫 Влез:

Види повеќе

април 3, 2019

Беласица сака ’романтично’ попладне во Скопје!

Беласица во минатото коло ја оствари првата победа по речиси

Види повеќе

април 1, 2019

КОНЕЧНО: Беласица победи по девет меча, забележа златен триумф над Шкупи!

Екипата на Беласица забележа злато вредна победа на домашен терен

Види повеќе

март 29, 2019

БЕЛАСИЦА ПОВТОРНО ПОРАЗЕНА, ОВОЈПАТ ОД РЕНОВА!

Дуелот на двата поранешни селектори, Никола Илиевски и Ѓоко Хаџиевски,

Види повеќе

март 29, 2019

ПРВА ЛИГА – 25. КОЛО: „ПАНДЕВЦИ“ ДОМАЌИНИ ВО ТУРНОВО, БЕЛАСИЦА НА „МЛАДОСТ“

Љубителите на фудбалот во Струмица и блиската околина, вон недела

Види повеќе

март 18, 2019

Беласица продолжи да тоне, „лавовите“ го срушија тимот на Цицмиловиќ

Во дербито на дното од на табелата во рамките на

Види повеќе