strumica denes logo
Астрион

февруари 25, 2019

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Астраион во возбудлив натпревар го елиминира Вардар Неготино, ќе игра во четвртфинале

Тимот на Астраион од Струмица, кој беше пријатно изненадување во

Види повеќе

декември 12, 2018

Струмичани го срушија лидерот и продолжуваат со битка за плеј-оф

Екипата на Астраион успеа да го оствари резултатот кој се

Види повеќе

октомври 24, 2018

Нашите „Астрионци“ со пораз од Неготино

Екипата на Вардар Неготино дојде до победа на дерби средбата

Види повеќе

октомври 8, 2018

Астрион од Струмица на Кумановци во гости им нанесе минимален пораз

Струмички Астраион вчера риумфираше среде Куманово, откако го совлада машкиот

Види повеќе

октомври 3, 2018

„Астрионци“ од Струмица до прв триумф во сезоната

Со резултат од 32:23 младите надежни ракометари од Струмица стигнаа

Види повеќе

август 10, 2018

Струмичкиот „АСТРИОН“ во Бугарија се подготвува за настапот во Првата лига!

Во новата сезона од Првата машка лига на терен ќе

Види повеќе

март 31, 2018

АСТРИОН-СТРУМИЦА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ГО ЗАПОЧНА СО ПОБЕДА НА ГОСТИ!

Кадетската екипа на Астраион го започна пролетниот дел со победа

Види повеќе