strumica denes logo
академија пандев

мај 9, 2019

ЧЕСТИТКИ: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ЌЕ ИГРА ЛИГА ЕВРОПА, СТРУМИЦА ЌЕ ГЛЕДА ЕВРОПСКИ ФУДБАЛ!

Младиот тим на Академија Пандев, која само две години е

Види повеќе

април 8, 2019

Академија Пандев го сопна Вардар и освои голем бод!

Македонскиот фудбалски вицепрвак Вардар може да жали затоа што против

Види повеќе

април 6, 2019

Надежите на Академија Пандев на силен турнир во Босна, прв противник Рома!

Македонскиот прволигаш Академија Пандев важи за клуб кој можеби најмногу

Види повеќе

април 3, 2019

Дербито се игра во Струмица: Можат ли „пандевци“ до скалпот на Шкендија?

Дербито од 26. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска

Види повеќе

март 4, 2019

„Пандевци“ шокирани, Шкупи носи големи три бода од Струмица

По ветровито време на „Младост“ во Струмица, Шкупи го искористи

Види повеќе

февруари 23, 2019

Академија Пандев го помести првото Куп-полуфинале против Победа

В недела од 16:00 часот двата струмички клуба го играат

Види повеќе

февруари 11, 2019

ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Академија Пандев му даде шест гола на Вардар на последниот тест!

Најтрофејниот македонски клуб, ФК Вардар доживеа вистински дебакл на последниот

Види повеќе

февруари 10, 2019

НА НОВИОТ КОМПЛЕКС ВО СТРУМИЦА, ДЕНЕСКА „ПАНДЕВЦИ“ ЌЕ ИГРААТ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ВАРДАР!

Интересно ќе биде денеска во Струмица. Имено на новиот комплекс

Види повеќе

декември 7, 2018

ГЛАСАЈТЕ: АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ НОМИНИРАН ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО МЛАДИНСКИ ФУДБАЛ

Како што е веќе познато манифестацијата за избор за најдобри

Види повеќе